Runist-Cafem* | Dostluk Ve Paylaşım Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Runist-Cafem* | Dostluk Ve Paylaşım Platformu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor

3 posters
YazarMesaj
Salih*
Runist yönetmen

Salih*

Erkek
Doğum tarihi : 09/09/94

Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor Empty
MesajKonu: Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor   Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor EmptyPaz Tem. 13, 2008 6:10 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor 584162

Kimi yerinde şarkılara katılıyor, kimi masanın üstünde göbek atıyor. Kimi de Aydın'a sarılmaya ya da fotoğraf çektirmeye çalışıyor. Kısacası Aydın, üç buçuk saat boyunca resmen kadınların enerjisini negatiften pozitife çeviriyor.

'Haydi şimdi herkes yanındakini tanısın tanımasın elini tutsun, hep beraber söyleyelim'Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa.'

Burası Bostancı Dedikodulu Meyhane, günlerden çarşamba. Güneşli bir gün ama kimse kapalı bir yerde olduğu için pişman değil. İçerideki yüzlerce kadının gözlerinin içi gülüyor. Bir ay önce başlayan Aydın'ın Kadınlar Matinesi, her Çarşamba tıklım tıklım... Gelenler arasında 17 yaşında genç kız da var 75 yaşındaki babaanne de, hepsinin ortak paydası ise Aydın.

Yiyecekler evden

Gazino geleneğinin olduğu yıllarda çok yaygınmış Kadınlar Matinesi. Ben de sonlarına bir çocuk olarak yetişmiştim. Masaların üstünde zeytinyağlı dolmalar, üçgen börekler, sandviçler olurdu. Sadece giriş parasıyla içeceklere para verilirdi. Şimdi durum biraz daha değişik.

Aydın: Kadınlar matinesini çok seviyorum

Aydın'dan önce bir fasıl ve oryantal sahne alıyor. Aydın çıktığında ise kadınlar yerlerinden fırlıyor. Neredeyse Aydın'a sarılmak için ceketini yırtacaklar. Kuliste konuşurken Aydın bu durumdan hiç şikayetçi olmadığını söylüyor. 'Neden şikayetçi olayım ayol, sevilmeyi kim sevmez' diyor.

Bu arada Aydın, pop söylüyor coşturuyor, Türk Sanat Müziği söylüyor coşturuyor, arada türkü söylüyor coşturuyor. Sayıyı bir ara kaçırdık ama yaklaşık 50 civarında şarkı söyledi. Programın sonlarına doğru izleyenlerin bütün program ısrarlarına karşılık vererek yanlarına gitti. Kim istediyse onunla fotoğraf çektirdi. İsteyenler yanaklarından öptü, ağladılar sarıldılar. 'Siz onların nesisiniz? Bu yoğun sevginin altında ne var' diyorum, gözlerinin içi gülüyor: 'Ben onların ailesinden biri gibiyim her sabah beraberim ya onlarla. Sokakta da öyle farzedip yanıma geliyorlar. Çok alıştım, aramızda çok güçlü bir bağ var.'

Haftada iki programı daha var Aydın'ın ama onlar gece. Her yaptığı şeyi mutlulukla yaptığını söylüyor ve ekliyor: 'Ben en çok Kadınlar Matinesini seviyorum, kadınlarla aram çok iyi.'

Sahnedeyken coşkudan etkilenip gözyaşları akıveriyor. 'Televizyonda da ağlarken görüyoruz sizi, hep mi ağlıyorsunuz böyle?' deyince 'Evet ne yapayım sulu gözlüyüm ben' diyor. Ama sahnede çok nadir ağladığını, bugün çok etkilendiğinin de altını çiziyor.

Sahnede kaldığı süre boyunca keramet Aydın'da mı gelenlerde mi bilmiyoruz ama coşma hali hiç kesilmedi. Sakarya'dan gelen 40 kişilik kadın grubu, program bitiminde kapıda hala sevgi gösterisini sürdürüyordu ki çok terli olduğu için acıdılar da Aydın da arabasına bindi.

Gelenler arasında ev kadını da var, çalışan da. Kimi izin almış, kimi iş arkadaşlarıyla birlikte öğleden sonrayı tatil ilan etmiş. E ne de olsa bugün Aydın günü...

Şarkılara 15 dakika ara veriyor Aydın. Şık bir beyaz ceketle geri geliyor. Sahneye çıkacağı zaman giyinip makyajı ve saçı hazır olduktan sonra kıyafetini elleyen biri olursa hemen çıkartırmış. Nedenini soruyorum, 'Çok titizim, bilir çevremdekiler hiç dokunmazlar bana. Ellenirse kirlenmiş gibi geliyor ve derhal çıkartıyorum.' Yani biraz obsesif misiniz diyorum, 'Aman obsesiflik az kalır benim yanımda' diyor.

https://runist.yetkin-forum.com
Darkbb
*
Darkbb

Erkek
Doğum tarihi : 16/04/96

MesajKonu: Geri: Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor   Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor EmptyC.tesi Mart 07, 2009 4:45 pm

Very Happy hehe
http://www.runist.yetkin-forum.com
NAZLII
Runist moderatör

NAZLII

Kadın
Doğum tarihi : 12/01/97

MesajKonu: Geri: Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor   Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor EmptyPtsi Mart 30, 2009 9:52 am

saol
Salih*
Runist yönetmen

Salih*

Erkek
Doğum tarihi : 09/09/94

MesajKonu: Geri: Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor   Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor EmptyPtsi Mart 30, 2009 9:55 am

Smile
https://runist.yetkin-forum.com

Kadınlar matinesi Aydın'la yıkılıyor
1 sayfadaki 1 sayfası